Universālveikals “Rēzekne”

1919. g. nogalē Latvijas Kara ministrija konstatēja, ka, lai nodrošinātu karavīrus ar patēriņa precēm (īpaši – papirosiem, apavu krēmu, cukuru un līdzīgām precēm), ir nepieciešams izveidot savu uzņēmumu. Filiāles tika atvērtas vietās, kur uzkavējās karaspēks, bet maznozīmīgākās vietās tirgošanās notika no dzelzceļa vagoniem, kas virzījās līdzi karaspēkam.

Rēzeknē Armijas Ekonomiskais (AEV) veikals tika atvērts 1920. g. janvārī. Laika gaitā mazās nodaļas tika slēgtas, saglabājot filiāles Rīgā, Rēzeknē un Daugavpilī. 1940. g., jau Padomju Savienības sastāvā, AEV tiek atņemti armijai un nodoti Tirdzniecības tautas komisariāta pārvaldībā. Rēzeknes Armijas Ekonomiskais veikals kļuva par Rēzeknes Universālveikalu. 1958. g. Rēzeknes Universālveikala vajadzībām tika uzbūvēta otrā lielākā veikalu ēka Latvijā ar plašām tirdzniecības telpām un ar granītu apdarītu fasādi neoklasicisma stilā.

1991. g. tika uzbūvēta piebūve, un veikals zaudēja savu pelēkā granīta apdari. Ēka joprojām ir saglabājusi savu tirdzniecības funkciju, taču savulaik elegantais Universālveikals ir pārtapis samērā marginālā tirdzniecības centrā.

Adrese: Latgales iela 20


Publicēts

kategorijā

,

Autors: