Pilsētas dome

1836. gadā cauri Rēzeknei izbūvēja Pēterpils – Varšavas šoseju. Tās vajadzībām uzcēla zirgu pasta staciju. Ar to tika likts pamats jaunam pilsētas attīstības virzienam, tika izstrādāts jauns pilsēta attīstības plāns, ar kuru Pēterburgas šoseja, pašreizējā Atbrīvošanas aleja, kļuva par galveno pilsētas maģistrāli. Pretī zirgu stacijai tika uzcelta pareizticīgo katedrāle un bija mēģinājumi šeit pat ierīkot tirgu, taču tie beidzās neveiksmīgi. Zīmīgs notikums pilsētai bija Krievijas impērijas cara Nikolaja I pārnakšņošana Rēzeknes zirgu stacijā.

1927. gadā pasta stacija tika pārbūvēta un pielāgota pilsētas valdes vajadzībām – centrālajā daļā atradās tornis, no kura apmeklētājiem pavērās skats teju uz visu pilsētu, kreisais spārns bija divus stāvus un labais – vienu stāvu augsts. Valdes namā atradās vienīgais kinoteātris pilsētā, pilsētas ambulance, ceļojošais skolu muzejs, pilsētas centrālā bibliotēka un lasītava, kā arī pilsētas pašvaldības iestādes un tūristu informācijas vitrīna. Pie galvenās ieejas atradās piemiņas plāksne par godu Rēzeknes atbrīvošanai 1920. gada 21. janvārī. Otrā pasaules kara laikā domes ēka tika gandrīz pilnībā nopostīta.

Mūsdienu pilsētas domes ēka uzcelta 1955. gadā. Kopš tā laika ēka ir piedzīvojusi varu maiņu, tai ir parādījusies piebūve, sākotnējās pelēkās krāsas vietā šodien tā ir balta un vakaros tiek izgaismota.

Arhitekts (iepriekšējai ēkai): Pāvels Pavlovs

Adrese: Atbrīvošanas aleja 93


Publicēts

kategorijā

,

Autors: