Mākslas nams

19. gs. beigās celtais koka vienstāvu nams pašā Rēzeknes centrā ir unikāls objekts, kas atspoguļo sava laika koka arhitektūras tendences. Ēku uzcēlusi tirgotāju Vorobjovu ģimene, un 20. gs sākumā Leontijs Vorobjovs to uzdāvinājis savai meitai Ļubovai Razumejevai. Vēlāk ēka tikusi izīrēta, taču jau 1920. gados te atradies Rēzeknes Valsts skolotāju institūts. Kara laikā nams ticis izmantots hospitāļa vajadzībām, pēc tam te atradies kara komisariāts.

Neskatoties uz haotisko vēsturi un pakāpenisko celtnes greznā eksterjera un interjera degradāciju, tā fasādi rotājošie bagātīgie kokgriezumi, kaltais metāla žogs, kā arī Holandes atvestās podiņu krāsnis labi saglabājušās līdz mūsdienām.

1995. gadā ēka pārgāja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas īpašumā, kas tajā uzsāka atjaunošanas darbus. Nama atjaunošana mākslinieka Osvalda Zvejsalnieka vadībā turpinājās līdz pat 2002. gadam, ieguldot milzīgu darbu, piedaloties skolas pasniedzējiem, audzēkņiem un citiem atbalstītājiem. Šobrīd atjaunotajā interjerā izvietota Latgales Kultūrvēstures muzeja ekspozīcija “Latgales glezniecība”, kas iepazīstina ar reģiona mākslinieku glezniecības darbiem no klasikas līdz jaunākajiem laikiem.

Adrese: 18.Novembra 26