Atbildes uz atbildēm par NezRez klātienes pasākumiem

Beidzot ir sanācis iziet cauri gandrīz simts atbildēm uz anketas jautājumiem un vēlos pakomentēt punktus, kuri atkārtojas visbiežāk.

Vai Jūs vēlētos saņemt ziņas par Nezināmās Rēzeknes pasākumiem uz epastu?

Vairums no Jums ir atbildējuši, ka vēlētos saņemt apkopojumu par klātienes pasākumiem uz epastu. Šobrīd trūkst brīvu roku un laika, lai sagatavotu un izsūtītu šādus apkopojumus, taču vairāki no Jums ir atzīmējuši, ka varētu palīdzēt ar datu ievadi un mārketingu, ja Tu esi gatavs kūrēt Nezināmās Rēzeknes epasta lietas, lūdzu uzraksti uz info@rositten.lv un cepam augšā epastu listi.

Kad mums būs atbildīgais par epastiem, reizi mēnesī sūtīsim ziņu listi par Nezināmās Rēzeknes aktivitātēm un ja būs kas steidzams, tad arī kādus epastus sūtīsim ārpus grafika.

Precīzu informāciju par interesantākajiem pasākumiem, ko nepublicējam FB, jau tagad izsūtām mūsu atbalstītājiem Patreon platformā.

Vai esat piedalījušies kādā no Nezināmās Rēzeknes klātienes pasākumiem?

Vairums no atbildējušajiem ir piedalījušies pārgājienos, nedaudz mazāk lekcijās un tik pat daudz cilvēku vēl tikai plāno piedalīties. Priecāsimies Jūs redzēt mūsu pasākumos!

Kādos klātienes pasākumos Jūs vēlētos piedalīties?

 • Vairums ir atzīmējuši pārgājienus pa Rēzekni un ekskursijas uzņēmumos, līdz ar to vēlētos aicināt – ja Jums ir iespēja noorganizēt Nezināmās Rēzeknes ekskursiju kādā no uzņēmumiem Rēzeknē vai tās tuvumā, lūdzu dariet tā! Arī iestādēs, kurās ir aizliegts bildēt jeb bildēt drīkst, bet nedrīkst publicēt, vai vispār nedrīkst minēt, ka esam kādā vietā bijuši, mēs vienmēr esam respektējuši šīs prasības un garantējam diskrētumu. Lielākā daļa ekskursiju uzņēmumos tiek vāktas nenorādot, kurp dodamies un to zina tikai pavisam neliels cilvēku skaits, kuri ir mūsu atbalstītāji platformā patreon.com
 • Otrajā vietā ir lekcijas… Mēs šobrīd strādājam pie tā, lai dažādotu lekciju klāstu, bet šī ir pozīcija, kur sanāk atdurties finansēs. T.i., mums ir svarīgi, lai uz lekcijām nāk pēc iespējas vairāk cilvēku un arī atstāj ziedojumus. Tātad, lekcijas notiks tik ilgi, kamēr būs noteikts apmeklētāju daudzums, bet sarūkot apmeklētāju skaitam lekcijas diemžēl būsim spiesti pārtraukt jeb meklēsim iespēju tās turpināt caur projektiem.
 • Puse no Jums ir atbildējuši, ka vēlētos piedalīties ekskursijās pa Latgali ar auto vai pat garākos izbraucienos. Dažas auto ekskursijas jau esam rīkojuši, domājams, ka dienām kļūstot garākām, auto ekskursijas atsāksies.
 • Diezgan daudzi ir minējuši darbnīcas un jā, dažādas darbnīcas mums būs… un šis tas jau notiek, svarīgi saprast kādas darbnīcas tieši Jūs interesētu.
 • Ap trešdaļu gribētu piedalīties diskusijās un šobrīd mēģinām organizēt diskusiju klubiņu, bet redzēs, kas no tā sanāks. Informācija noteikti būs.
 • Gribam arī neformālas pasēdēšanas, bet lai cik tās neformālas, tik un tā tās kādam ir jāorganizē. Varbūt kāds būtu gatavs uzņemties?
 • Tas pats ar talkām, man pašam laika nebūs, bet ja kāds uzņemsies kūrēt talkas, būšu ļoti pateicīgs. Un ne tikai es…
 • Nebūt ne pēdējā vietā ir kaut kas, ko esmu organizējis pirms desmit gadiem, bet izjūkot organizācijai, tas izbeidzās, un tagad jau vairākus gadus meklēju iespēju atsākt – pulciņi pieaugušajiem. Domāju, ka šī ir lieta, kur vajadzētu sanākt kopā interesentiem, saprast ko, kā, kādā formātā, un laikos gribam, un tad varam meklēt pasniedzēju un telpas. Šo mēs noteikti varam realizēt sanākot kopā.
 • Atbildē “Cits variants” redzam pārgājienus… Vai jūs zinājāt, ka Nezināmajai Rēzeknei ir izveidojusies pārgājienu grupiņa, kas kopā dodas pārgājienos pa tuvākām un tālākām vietām Latgalē. Ja arī gribi pievienoties Nezināmās Latgales pārgājienu klubiņam, uzraksti mums!

Lūdzu, uzrakstiet, kas Jums patīk Nezināmajā Rēzeknē

Draugi, paldies par labajiem vārdiem, šo sadaļu es pārlasīšu, katrreiz, kad nolaidīsies rokas un domāšu, priekš kam šo vispār daru!

Bet nedaudz apstāšos pie dažiem punktiem:

 • Dažiem uzsver, ka ir jauki, ka parādās aktivitātes pieaugušajiem. To mēs gribētu turpināt un papildināt un mūsu mērķis būtu sasniegt to, ka katrs pieaugušais (vai vismaz sākot ar pusaudža vecumu) var atrast sev brīvajā laikā kādu interesantu un izglītojošu nodarbi. XXI gadsimtā mēs mācāmies visu dzīvi, nevis tikai līdz skolas beigšanai.
 • Kafijas pauzes! Interesanti, ka par kafijas pauzēm runā gan kā par pozitīvo, gan kā par tādu, uz ko varētu tik daudz netērēties, jo visi taču nāk klausīties lekcijas, bet NezRez notriecot naudu uz gardām kūkām. Tad nu lūk – Nezināmā Rēzekne netērē nevienu centu uz kafijas pauzēm, tā ir pilnībā mūsu saimnieču brīva iniciatīva! Par ko tām milzu paldies!
 • Daudzi no Jums min, ka ir forši apmeklēt vietas, kuras nav brīvi pieejamas. Vēlreiz aicinu – ja varat noorganizēt vietas, kura nav brīvi pieejama, apmeklējumu, lūdzu dariet tā un sazinieties ar mums!
 • Jūs rakstāt arī par to, cik piemērotā vietā notiek lekcijas – absolūti piekrītu un par to milzu paldies Rēzeknes Mākslas namam!
 • Un mans mīļākais komentārs “Nezināmā Rēzekne is sava veida portāls pagātnē”. Man gribētos, ka Nezināmā Rēzekne kļūtu arī par portālu tagadnē un nākotnē.

Lūdzu uzrakstiet, kas Jums nepatīk Nezināmajā Rēzeknē

Šis bija viens no svarīgākajiem jautājumiem un paldies tiem, kuri šeit kaut ko uzrakstīja. To es nebūt neuztvēru, kā kritiku, bet gan kā iespēju kļūt labākiem un efektīvākiem.

 • Pasākumos dažreiz grūti dzirdēt, ko runā runātājs. Tā patiešām ir nopietna problēma un līdz nākamajai pārgājienu sezonai esam apņēmušies šo jautājumu atrisināt.
 • Pārgājienos un ekskursijās ir par daudz cilvēku – piekrītu, ka tā ir problēma, un kļūs vēl vairāk, domājam kā šo risināt tā, lai pārgājieni ir pieejami visiem.
 • Pārāk gari ieraksti – mana vaina, es esmu blogu, nevis Twitera cilvēks, es neprotu izteikties īsi un lakoniski, bet cenšos laboties.
 • Negatīvi cilvēki komentāros – es domāju, ka šie cilvēki vienkārši ir apmaldījušies un Nezināmajā Rēzeknē nonāk netīšām ejot pa ceļam no delfiem uz apollo, taču parasti viņi pie mums ilgi neuzturas, jo saprot, ka šī nav viņu auditorija. Interesanti, ka šādus cilvēkus var saskaitīt uz pirkstiem, bet ar savu negatīvismu tiem izdodas radīt vairākuma sajūtu. Svarīgi saprast, ka tie ir skumji un nelaimīgi cilvēki un ir pelnījuši žēlumu. Ja nu sāks kļūt vairāk, banosim, pagaidām nav tik traki.
 • Pārāk gari pasākumi – vieniem par garu, citiem par īsu. Tas ir normāli, katram atšķirīga uzmanības noturība, brīvā laika daudzums, intereses, utt. Visi mūsu pasākumi ir neformāli, tādēļ jebkurā brīdī var, nejūtoties vainīgam, piecelties un aiziet.
 • Nepatīk, ka lekcijās jāsēž uz taburetēm – tiem, kuri atnāk pirmie, ir iespēja sēdēt uz mīkstajiem krēsliem.
 • Ne vienmēr saprotams pasākumu formāts – vai tas ir slēgtai grupai, jeb pieejams visiem – pagaidām pilnīgi visi nezināmās Rēzeknes pasākumi ir pieejami katram.
 • Visbiežāk cilvēkiem nepatīk, ka netiek uz mūsu pasākumiem, jo tie notiek tad, kad ir darbs, ģimene un citas ne mazāk svarīgas lietas… diemžēl nav iespējams pielāgoties katram, mūsu izvēlētie laiki ir pielāgoti vairākuma iespējām. Un jo vairāk mums notiek pasākumu, jo lielāka varbūtība, ka kaut kas iekrīt tad, kad Jums sanāk tikt.
 • Daudzi raksta, ka slikti, ka nav tiešsaistes un lekciju ierakstu. Šis ir sāpīgs jautājums, bet pārsvarā tas atduras resursos. Būšu atklāts. Daļa lektoru prasa lielākus honorārus par to, ka notiek ieraksts un vēl lielākus par tiešraidi, turklāt, esam sapratuši, ka pagaidām arī ar ierakstu paši netiekam galā, tas ir, vajadzētu algot cilvēku, kas to dara. Un… cilvēki, kuri nāk klātienē, atstāj ziedojumus, no kuriem varam norēķināties ar lektoriem… Kā ne skaties, atduramies naudā. Kamēr neesam atraduši risinājumu naudas trūkumam, baidos, ka tiešraides nodrošināt nevarēsim, man pašam ļoti žēl!
 • Pie šī paša kāds no Agra Dzeņa lekcijas, kur notika ieraksts (kurš arī pieejams mūsu YouTube kanālā), apmeklētājiem raksta, ka nepatīk, ka bāž mikrofonu. Tā nu tas ir, klātienes dalībniekus kaitina kameras un mikrofoni, bet cilvēkus, kuri nevar ierasties, ka nav ieraksta.
 • Bažas, ka neaptrūkstas motivācija – mani tas arī uztrauc, tāpēc ir ļoti svarīga decentralizācija un jūsu aktīvāka iesaiste Nezināmās Rēzeknes darbos un pasākumu orgaizēšanā.

Kādas jomas Jūs interesē?

Vairums ir atzīmējuši dažādas vēstures nozares, otrajā vietā ir ģeogrāfija, tai seko psiholoģija, kurai seko folklora, valodu un dabas zinātnes. Šajā jautājumā bija paslēpta “Lieldienu ola” – Mistika, par kuru nobalsoja 38%. Atskaitot mistiku pārējās tēmas mūsu turpmākajās lekcijās būs pārstāvētas.

Kādus lektorus labprāt dzirdētu?

Uzskaitītos cilvēkus mēs mēģināsim uzrunāt, taču neko solīt nevaru:

 • Anda Zubko-Melne
 • Voldemārs Ivdris
 • Arnis Slobožaņins
 • Pēteris Kļava
 • Dace Dzenovska
 • Ieva Pīgozne (jau bija, bet tauta prasa vēl)
 • Angelika Juško – Štekele
 • Kaspars Strods
 • Valda Čakša
 • Pēteris Blūms

Man patīk, ka cilvēki vēlas dzirdēt arī praktiķus – mediķus, drošībniekus, mežiniekus, arhitektus, tiesnešus, kordiriģentus, u.c. Par tādām “praktiskākām” tikšanās padomāsim.

Citi ieteikumi vai ierosinājumi saistībā ar lekcijām

Šeit bija daži ierosinājumi, uz kuriem gribētos atbildēt:

Man patiktu, ja lekcijas temats būtu zināms stipri iepriekš un būtu iespēja uzdot jautājumus internetā pirms lekcijas, lai, iespēju robežās, atbildes tiktu iekļautas lekcijā, ja viņu tur līdz tam nebija.

Lekciju tēmas vienmēr ir zināmas laikus. Dažas pat vairākus mēnešus uz priekšu un mēs par to arī pastāvīgi komunicējam. Kas attiecas uz jautājumu uzdošanu pirms lekcijas – lieliska doma, šo sākam darīt tūlīt pat!

Nešķērdējieties ar tik bagātīkgi klātiem galdiem kafijas pauzēs, ir elementāri – kafija, kāda maza uzkodiņa, to naudu kaut kā citādi var izmantot

Man ir prieks, ka mūsu saimnieču gatavotās kafijas pauzes ir tik augstu novērtētas, taču kā jau minēju augstāk, mēs nemaksājam par kafijas pauzēm, tas ir mūsu komandas dāmu veltījums lekciju dalībniekiem.

Lieliski būtu, ja varētu kaut pēc notikušās lekcijas to noklausīties ierakstā.

Par šo jau rakstīju, bet vēlreiz atkārtošu, ka tas nav tik vienkārši un vienīgais iemesls, kāpēc to pagaidām nevaram realizēt, ir apstāklis, ka mums banāli pietrūkst naudas. Vajag vai nu vairāk ziedotāju, vai arī jāsāk rakstīt projektus.

Lekcijas varētu rīkot arī Latgales Kultūrvēstures muzejā, sinagogā, Zeimulī, u.c.

Noteikti varētu, taču šobrīd mums ir izveidojusies jauka sadarbība ar Mākslas namu un organizēt jaunu lekciju vietu prasa pārāk daudz laika, turklāt, nebūt nav īsti tā, ka mūs visur gaida par brīvu un atplestām rokām. Laikam… atzīstos, ka ar minētajām vietām par telpu izmantošanu nav runāts. Ir gan vairākas citas vietas, kur mūs aicina, taču īsti vēl neesam atraduši kontekstu, ar kuru šajās vietās nākt iekšā.

Vbūt bieži nevajag, tik regulāri gan. Ja tematiskie mēneši/ nedēļas?

Neregulāri vai reti īsti nesanāk. Vai nu darām, vai nedarām. Ja ir par biežu, tad jau var vienkārši izlaist. Ir cilvēki, kuriem Nezināmās Rēzeknes pasākumi jau ir kļuvuši par rutīnu [vārda labajā nozīmē] un kad vasarā jautā, ko darīsi ceturtdien vakarā vai sestdien pa dienu, tad nav jāmēģina atcerēties, kas tur bija plānots. “Būšu ar savu sektu”, saka viens no mūsu aktīviem atbalstītājiem.

Turpināt rudens lekciju ciklu

Turpinām!

Vai Jūs būtu gatavi iesaistīties Nezināmās Rēzeknes darbībā?

45,7% ir atbildējuši “Jā”, ja vismaz piektā daļa no šiem 45 procentiem patiešām iesaistīsies, mums viss būs kārtībā un daudzas minētās problēmas atrisināsies pašas no sevis.

Lūdzu uzraksti man uz info@rositten.lv, īsi pastāsti par sevi (ja vēl neesam pazīstami) un izstāsti, kas būtu tas, ko Tu būtu gatavs darīt Nezināmajā Rēzeknē. Darba ir daudz, bet nekādu pienākumu pagaidām nevienam, tostarp arī man, nav. Nezināmā Rēzekne pagaidām ir pilnīgi neformāla un brīvprātīga cilvēku grupa, kuri dara tikai to, ko paši izvēlas darīt tad, kad izvēlas. Darām foršas lietas, jo ja mēs to neizdarīsim, to neizdarīs neviens.

Nāc komandā un tālāk ejam kopā!


Publicēts

kategorijā

Autors:

Atslēgvārdi: